Bilten GIMNASTIKA 201/02

Page 4

MOŠKA ŠPORTNA GIMNASTIKA

POŠKODBE IN MEDALJE Sebastijan Piletič

Po odličnem začetku leta 2010, ko je Sašo Bertoncelj osvojil bronasto medaljo na evropskem prvenstvu na konju z ročaji, se je sezona prav tako sanjsko nadaljevala.

Bolečina v hrbtu je bila premočna in Aljaž se je odločil, da bo do konca leta raje počival in se pripravljal na leto 2011. Zdaj ga vsi že z veseljem pričakujemo in se veselimo bližajočih se tekmovanj. Iz zdravstvenega vidika je bilo leto 2010 slabo. Reprezentanti v moški športni gimnastiki so se od pomladi intenzivno pripravljali na ekipno svetovno prvenstvo v Rotterdamu, nato pa so se tik pred zdajci začele odpovedi. Poškodbam so podlegli skoraj vsi reprezentanti, posledica pa je bila, da sta se svetovnega prvenstva udeležila samo Mitja Petkovšek in Sašo Bertoncelj.

Čeprav so poškodbe presekale moško reprezentanco, so na koncu uspehi ponovno kar deževali. Prva uvrstitev v finala na svetovnem prvenstvu je za Saša Bertonclja prav gotovo pika in »i« lanske, več kot uspešne, tekmovalne sezone. Če je za njega prej veljalo, da je nezanesljiv na tekmovanjih, lahko za leto 2010 rečemo prav nasprotno. Niti enkrat se namreč ni zgodilo, da se ne bi uvrstil med najboljšo osmerico. To pa kaže na veliko stabilnost, ki smo jo v prejšnjih letih pri njemu pogrešali. Česar pa ne moremo reči za Mitjo Petkovška, za katerega pa velja prav nasprotno – poredko se zgodi, da na tekmovanju napravi napako. Smo pa na tekmovanjih zato pogrešali njega, ki ga ni bilo debelo leto. Zaradi bolečin v hrbtu se je moral za nekaj časa umakniti iz gimnastičnih prizorišč

4

in tudi v Študijski telovadnici se je le redko oglasil. Za to smo bili toliko bolj veseli njegovega povratka na svetovnem prvenstvu v Rotterdamu, ko mu je le malo zmanjkalo do uvrstitve v finale. Čeprav nekoliko razočaran nad rezultatom, pa ja bil Mitja zelo vesel, da mu je uspelo po dolgem času izvesti celo sestavo. Seveda pa nihče ni pričakoval tega kar se je zgodilo na naslednjih treh svetovnih pokalih. Več o tem si lahko preberete v pogovoru z Mitjo Petkovškom na naslednjih straneh te revije. Začetek sezone je bil dober tudi za Aljaža Pegana, ko je zmagal na dveh tekmovanjih za svetovni pokal ter se uvrstil v finale na Evropskem prvenstvu. Po zasluženih počitnicah na Unijah pa »klik« in tekmovanj za leto 2010 je bilo v trenutku konec.

Zdaj so tekmovalci poškodbe večinoma že sanirali tako, da bodo kmalu pripravljeni na novo sezono. Le ta pa nam prinaša novi tekmovalni sistem v tekmovanjih za svetovni pokal, evropsko prvenstvo v Berlinu, Univerziado in svetovno prvenstvo v Tokiu, ki je hkrati tudi kvalifikacijsko tekmovanje za olimpijske igre. Leto 2011 bo torej dolgo in naporno, počitnice pa bodo kratke.

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.